دستبند طلا مناسب کودکان و راهنمای خرید آن

دستبند طلا مناسب کودکان و راهنمای خرید آن

نویسنده : ابوالفضل علی خواه |

امروزه همه ما دوست داریم تا برای فرزندان خرد سال خود طلا و جواهرات بخریم اما نمی دانیم چه نوع جواهری برای فرزند خود تهیه کنیم. همچنین نمی دانیم که چه نکاتی را باید برای خرید آن در نظر بگیریم تا فرزند ما یا دیگران هنگام استفاده از آن دچار اذیت و آزار نشوند. دستبند طلا از قدیم الایام از پر استفاده ترین نوع جواهرات برای فرزندان بوده است. گذشتگان اعتقاد داشتند جواهرات فلزی مانند طلا بر روی دست کودک باعث دوری شر و بدی می شود.

حال اگر قصد خرید دستبند طلا مناسب کودکان را دارید و نمی دانید که هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه داشته باشید با ما همراه باشید تا شرایط و نکات طلایی که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید را عنوان کرده با هم بررسی کنیم.

مناسب ترین جواهرات برای کودکان

 هنگام خرید جواهرات برای کودکان، باید مناسب ترین جواهرات را در نظر بگیرید. مهم است که جواهراتی را انتخاب کنید که به طور خاص برای کودکان طراحی شده اند تا اطمینان کامل از ایمن بودن آن ها حاصل کنید. گوشواره های میخی برای کودکانی که گوش های خود را سوراخ می کنند عالی است. همچنین یک گردنبند زنجیری ساده برای دختران و پسران گزینه ای عالی و برای استفاده روزمره بسیار مناسب است.

النگو و دستبند بچه گانه برای نوزادان و بچه های خرد سال نیز یک انتخاب ایده آل است. چرا؟ زیرا دستبند ها معمولا دارای طراحی های معمولی هستند و هنگام استفاده باعث نمی شود تا به کودک اسیبی برسد همچنین ممکن است دیگر جواهرات مانند گوشواره میخی یا گردنبند مزاحمتی را برای بچه ایجاد کنند.

هنگام خرید دستبند طلا برای کودکان یا به طور کلی خرید جواهرات برای کودکان باید نکاتی را در نظر بگیرید که نه تنها هنگام استفاده صدمه و آسیبی وارد نکنند بلکه باعث زیبایی دوچندان نیز بشود. در ادامه این نکات را بررسی می کنیم.

اندازه و راحتی

 اولین نکته هنگام خرید دستبند طلا برای کودکان اندازه، سایز و راحتی آن برای کودک شما می باشد. کودکان همیشه در حال بازی و حرکت هستند. بنابراین مهم است که قبل از خرید دستبند طلا برای کودک خود، اندازه مورد نیاز خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که خیلی تنگ یا ناراحت کننده نباشد. همچنین دستبندی را انتخاب کنید که به راحتی پوشیده و در حین بازی گیر نکند.

طرح

دومین نکته هنگام خرید دستبند طلا برای کودکمان، طرح  و تزئینات دستبند طلا است. جواهراتی که به طور خاص برای کودکان خردسال طراحی شده اند بهترین گزینه هستند، زیرا با در نظر گرفتن ایمنی طراحی و ساخته می شوند. ولی خود شما نیز هنگام خرید دستبند طلا توجه کافی به طرح و تزئینات دستبند طلا یا جواهرات داشته باشید.

 

انواع دستبند و النگو بچه گانه

 اگر قصد خرید زیورآلات کودکان را دارید، ایده خوبی است که با طرح و سبک دستبند های موجود آشنا شوید تا بهترین تصمیم را بگیرید. انواع مختلف دستبند طلا برای کودکان وجود دارد، بنابراین مهم است که در نظر داشته باشید که کودک شما چه نوع دستبند و همچنین ظاهر کلی کدام دستبند را راحت تر می بیند و انتخاب می کند.

دستبند شناسنامه ای

دستبند های شناسنامه ای انتخابی بسیار محبوب بین طرفدارن دستبند طلا برای کودکان است، زیرا این یک سبک منحصر به فرد بوده و همچنین می توانید نام فرزند خود را بر روی آن حک کنید. بنابراین دستبند طلا شناسنامه ای یک انتخاب ایده عال و منحصر بفرد برای کودکان دلبند شما است.

دستبندهای زنجیره ای

دستبند های زنجیره ای با استفاده از پیوند های متصل در سبک های مختلف، برای کودکان ساخته می شوند. آن ها بسته به سبک انتخابی می توانند از انواع فلزات ساخته شوند و انعطاف پذیرتر هستند، بنابراین دستبند های زنجیره ای طلایی بیشتر مورد پسند می باشد.

النگو

النگو های طلایی بچه گانه اغلب به شکل دایره ای ساخته می شوند و دارای طرحی لغزنده یا لولایی هستند. آنها معمولاً دارای طراحی ساده هستند، اما می توانند با الماس یا سنگ های قیمتی نیز حکاکی یا تزئین شوند.

دستبند های سفارشی

دستبند های سفارشی گزینه ای عالی برای هدیه دادن هستند. این بدان معنی است که شما می توانید طرح، فلز و اندازه خود را انتخاب کرده و یک قطعه منحصر به فرد به طور خاص برای کودک مد نظر خود سفارش دهید.

نحوه اندازه گیری و سایز دستبند طلا برای کودکان

 اندازه یکی از جنبه های بسیار مهم در انتخاب جواهرات برای کودکان است. زیرا کودکان ممکن است نتوانند به شما بگویند که دستبند انتخابی شما برای آن ها خیلی بزرگ، کوچک یا ناراحت کننده است. اگر خیلی بزرگ باشد، احتمال گم شدن دستبند طلای فرزندتان نیز زیاد است. پس چه باید کرد؟

سایزبندی دستبند بچه گانه

 سعی کنید قبل از خرید دستبند طلا برای کودک، مچ دست کودک خود را اندازه بگیرید. استفاده از یک تکه نخ یا روبان یک راه بسیار ساده و عالی برای رسیدن به سایز مچ دست فرزند دلبندتان است. سعی کنید بسته به طول و استایل 1 تا 2 سانتی متر اضافه تر بگذارید تا مطمئن شوید که خیلی سفت یا ناراحت کننده نباشد.

سایزبندی النگو بچه گانه

 اگر قصد خرید یک النگو گشاد یا همان سایز بزرگ را دارید، توجه داشته باشید که خود دست معمولاً بزرگتر از مچ دست است. بنابراین بدانید که چه سایزی را انتخاب می کنید که برای بیرون آوردن و به دست کردن النگو به مشکل نخورید و راحت بوده و همچنین برای بچه نیز ایمن باشد.

نکات ایمنی جواهرات کودکان

 ممکن است فرزند شما بخواهد همیشه جواهرات خود را بپوشد، با این حال مهم است که هنگام استفاده کردن جواهرات به ایمنی آن فکر کنید. به همین دلیل ما نکاتی را برای ایمن نگه داشتن فرزندانتان در هنگام استفاده از جواهرات را خدمت شما شرح داده ایم:

  • جواهرات با قطعات کوچک مانند مهره برای کودکان بسیار خردسال و نوزادان مناسب نیستند.
  • جواهرات اسباب بازی نیستند و اگر احتمال دارد در حین بازی مشکل ساز باشند، نباید آن ها را پوشید.
  • جواهرات کودکان را نباید برای مدت زمان زیاد یا در هنگام خواب استفاده کرد، مخصوصا گوشواره ها باید مرتباً تمیز شوند تا از خطر عفونت جلوگیری شود.
  • هرگز اجازه ندهید کودکان جواهرات را داخل یا نزدیک دهان خود بکنند.
  • جواهرات ممکن است نیاز به جایگزینی با رشد کودکان داشته باشند تا از تنگ شدن بیش از حد آنها جلوگیری شود.

 

در نهایت

ما در این مبحث سعی کردیم نکاتی را مطرح کنیم تا شما بتوانید خرید دستبند طلا برای کودکان را مطمئن انجام دهید. بی شک نکات دیگری نیز وجود دارد که نیاز به مشاوره با طلا سازان و.. به وجود می آورد. زیرا آن ها سعی می کنند تا طلای مناسب کودکان را به گونه ای طراحی کنند تا آسیبی را به کودک و فرزند دلبند شما وارد نکند. اما هنگام خرید دستبند طلا برای کودکان توجه کافی به این نکات نیز داشته باشید.