انواع گردنبند که هر خانمی باید آن‌ها را بشناسد

انواع گردنبند که هر خانمی باید آن‌ها را بشناسد

نویسنده : ابوالفضل علی خواه |

گردنبند ها از مهم ترین و پر کاربردترین ایا زینتی هستند که استفاده از آن ها به پیش از تاریخ معاصر می رسند. گردنبند ها در اندازه ها، مواد، تزئینات مختلف تولید می شوند و شما می توانید بر این اساس برای خود انتخاب کنید یا حتی از آن ها برای سرمایه گذاری استفاده کنید. از گردنبند های مینیمال معاصر گرفته تا ارثیه های سنتی خانوادگی با سنگ های قیمتی و نمونه های شیک مدرن که توسط سلبریتی ها پوشیده شده است، همه و همه گردنبند هایی هستند که ارزش مادی زیادی دارند.
در ادامه با ما همراه باشید تا 10 مدل از گردنبند هایی که افراد مشهور دنیا و سلبریتی ها استفاده میک نند را خدمت شما معرفی کنیم. همچنین شما می توانید در انتخاب گردنبند برای خود از راهنما و مشاورین ما استفاده کنید.

  • گردنبند زنجیر

گردنبند های زنجیره ای ساده ترین نوع گردنبند ها برای پوشیدن هستند و همانطور که از نامشان پیداست از حلقه های زنجیرواری تشکیل شده اند. این نوع گردنبند ممکن است انواع و سبک های مختلفی نیز داشته باشد. گردنبند های زنجیره ای فلزی به رنگ طلا و نقره این روزها محبوبیت زیادی دارند و با هر لباسی از معمولی گرفته تا ورزشی و فانتزی قابلیت ست دارند. می ‌توانید آن ها را به طول های مختلف تقسیم کنید و آن‌ ها را با لباس های غیر رسمی خود مورد استفاده قرار دهید و ظاهری شیک به لباس خود بدهید. همچنین نیز می توانید آن را با لباس‌های رسمی نیز بپوشید.

  • گردنبند چوکر

این مدل گردنبند، مرد استفاده در دهه 70 در ایران در میان ثروتمندان بوده است. چوکرها دارای ظاهری نرم و در عین حال پر زرق و برق هستند که زیبایی فوق العاده ای به گردن شما می بخشند. قبل از اینکه چوکر ها توسط ستارگان پاپ پانک معروف شوند، در مصر باستان اشیا زینتی سلطنتی (یا بیشتر شبیه طلسم) فراعنه بوده اند. گردنبند های چوکر از جمله گردنبند های شاهانه هستند و با یقه های باز و یقه های کوتاه به بهترین وجه خود نمایی می کنند.

  • گردنبند لاریات

گردنبند های لاریات بلند هستند و همچنین می توانند چند رشته ای باشند که معمولاً وقتی به دور گردن بسته می شود، شکل Y را تشکیل می ‌دهند. می توان آن را یک یا چند بار دور گردن پیچید و گاهی اوقات نیز می توان آن را از جلو بست، تا ظاهری شبیه منگوله پیدا کند. قرار دادن آن به صورت آزاد در اطراف گردن، به طوری که هر دو انتهای آن آویزان باشد یا یک انتها به زنجیر متصل شود در حالی که سر دیگر به یک آویز متصل است، بسیار به زیبایی شما کمک می کند.

این مدل گردنبند ها برای اضافه کردن ظرافت و زیبایی به لباس شما با یقه های بلند یا V عالی هستند. گردنبند های لاریات تک زنجیر وقتی با لباس های نیمه رسمی ست می شوند عالی به نظر می رسند.

  • گردنبند بلند

همانظور که از نامش پیداست گردنبند بلندی است که معمولاً از یک زنجیر طلای ظریف با جواهرات تشکیل شده است که چشم را به انتهای آویزان آن جذب می کند، که معمولا با یک منگوله یا آویز قابل تعویض نیز هستند. انواع دیگر این گردنبند شامل یک گردنبند ساده و بلند که با اتصال های زیبا تزئین شده است. این مدل گردنبند در طول تاریخ وجود داشته و می توان گفت از اجزای جدایی ناپذیر از تزئینات یک بانوی ایرانی به شمار می رود. این مدل گردبند ها باعث جلای روح زنانه نیز می شود.

  • گردنبند پرنسس

گردنبند های پرنسس کمی بلندتر از چوکر هستند و وتا زیر استخوان ترقوه کشیده می شوند. آنها اغلب با سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی تزئین می شوند و همچنین با لباس های خاص برای یک مهمانی یا ناهار رسمی ست شده و جذاب به نظر می رسند.

 

  • گردنبند رودخانه ای (Riviere)

نام این مدل گردبند در زبان فرانسوی به معنای روخانه می باشد. این یک نوع گردنبند کوتاه است که از همان نوع سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی تشکیل شده است که نشان دهنده درجه بندی صاف یا جریان رودخانه مانند در اطراف گردن است. گردنبند های Rivière نوعی از جواهرات گران قیمت هستند که تنها بر روی سنگ های قیمتی درخشان و پیچیده آن تمرکز دارد که آن را به یک اکسسوری عالی برای ست کردن با لباس مجلسی و لباس های شبانه تبدیل می کند.

  • گردنبند نگلیژ (Negligee neacklaces)

نام این گردنبند از کلمه نگلیژ به معنای لباس خواب زنانه گرفته شده است. این گردنبند در قسمت مرکز که در جلو گلو قرار می گیرد دارای یک حله اتصال مرکزی بوده که در ادامه دو قطره موازی و نامتقارن از یک آویز قرار دارند که نقطه کانونی گردنبند باقی می ماند. با تعریف جواهرات عالی در دوران ادواردین (1901-1910)، آنها توسط اشراف ثروتمند در ساخت این گردنبند از عناصر گرانبهایی مانند پلاتین و الماس استفاده می شده است. گردنبندهای Négligée دارای ویژگی های سلطنتی هستند و می توانند با لباس های مجلسی با یقه V و لباس های فانتزی ست شوند. آنها کاملاً همه کاره هستند و همچنین می توانند روی تاپ یا لباس های یقه دار نیز پوشیده شوند.

  • گردنبند راهنما (Guide neacklaces)

گردنبند های راهنما، همانطور که از نام آن پیداست، عنوان کننده موضوعی هستند و می توانند معنای شخصی، ادای احترام به شخص یا چیزی را با حروف اول حکاکی شده، نام ها، طلسم ها، مدال ها یا پیامی را به تصویر بکشند. گردنبند های راهنما یک اکسسوری ظریف و بی دردسر است که می تواند با هر لباسی ست شود.

  • گردنبند مروارید

مروارید ها زیورآلاتی جاودانه هستند و در جعبه لوازم زینتی هر خانمی باید وجود داشته باشند. گردنبند های مروارید کوتاه می توانند هر مجموعه ای را بالا ببرند، در حالی که یک رشته مروارید بلند می تواند به یک اندازه لباس های معمولی و کلاسیک را تکمیل کند. سرمایه گذاری روی مروارید های باکیفیت و مرغوب در رنگ های طبیعی ارزش هر سکه ای را دارد و می توانید قبل از اینکه آن را به نسل های بعدی منتقل کنید، یک عمر از آن لذت ببرید.

گردنبند لایه ای

گردنبند های لایه ای این روزها داغ ترین ترند جواهرات هستند. شما می توانید انتخاب کنید که گردنبند های چند زنجیره ای تایید شده توسط افراد مشهور یا گردنبندهای مورد علاقه خود با طول های مختلف را در کنار هم قرار دهید - هر چه بیشتر، بهتر! گردنبندهای زنجیره ای چندلایه با بافت ها و طول های مختلف را با زنجیر چوکر یا آویزهای قطره ای مخلوط کرده و ست کنید تا هر مجموعه ای را به یک درجه بالاتر برده و زیباتر کنید.

در نهایت
هر خانمی دوست دارد تا همه گردنبند ها را داشته باشد یا شاید هم نداند که چه مدل گردنبندی مناسب شما است؟ در انتخاب گردنبند نوع لباس پوشیدن، بودجه، حالت صورت و... دخیل هستند که می توانید هنگام انتخاب به همه این موارد توجه کنید. در صورت نیاز نیز می توانید از مشاوران کمک بگیرید.