راهنمای خرید گوشواره طلا و انواع آن

راهنمای خرید گوشواره طلا و انواع آن

نویسنده : ابوالفضل علی خواه |

خرید گوشواره یا به طور کلی خرید جواهرات برای بانوان از بزرگ ترین و سخت ترین انتخاب ها می باشد. زیرا یک خرید اشتباه طلا باعث می شود که تجربه تلخی را با خود یدک بکشد و همچنین یک خرید خوب می تواند او را در راس یک مجلس زنانه قرار بدهد. بنابراین باید هنگام خرید گوشواره طلا حتما نکات و گزینه هایی را مد نظر داشته باشید. حال ما اینجا در کنار شما هستیم تا راهکار های فوق العاده ای را در اختیار شما قرار بدهیم تا به راحتی بتوانید گوشواره طلا خود را بخرید. پس با ما همراه باشید تا در ادامه چند نکته طلایی را باهم بررسی کنیم.

نکات طلایی برای خرید گوشواره طلا

  • انتخاب طرح زیبا

گوشواره نیز مانند دیگ طلا و جواهرات بسیار متنوع است. بی شک نیز شما در انتخاب جواهرات بسیار حساس هستید. هیچ وقت از طراحی و خرید گوشواره های متنوع نترسید. آنها را امتحان کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که طرح مشخصی را مد نظر ندارید بهترین پیشنهاد به شما استفاده از مجموعه های مختلف گوشواره می باشد این اتفاق به شما کمک می کند تا طرح مد نظر شما که بیشترین زیبایی را نیز برای شما خواهد داشت پیدا کنید.

طرح گوشواره ها معمولا با هدف های مختلف طراحی و تولید می شود. برخی از اهدافی که یک طراح برای گوشواره در نظر می گیرد جلسه ها و مکان هایی است که یک زن امکان دارد در آن حضور داشته باشد. که این مکان ها می تواند مکان های عمومی، خصوصی، رمانتیک، حرفه ای، با کلاس و... باشد.

  • فروشنده مطمئن

دومین نکته ای که باید هنگام خرید گوشواره طلا رعایت کنید فروشگاه های مطمئن می باشد. از افرادی که در خیابان سعی در فروش انواع جواهرات را به صورت دست فروشی دارند بپرهیزید. زیرا هیچ گونه دلیلی برای اطمینان و اعتماد به اصل بودن و طلا بودن اجناس آنان وجود ندارد. پس همیشه از مکان ها و فروشگاه های مطمئن خرید گوشواره طلا خود را انجام دهید.

  • رنگ گوشواره

گوشواره های طلا در دونگ زرد و سفید تولید می شوند که همه ما از آنها به عنوان طلای زرد و طلای سفید یاد می کنیم. بنابراین هر دو رنگ گوشواره های طلا را امتحان کنید تا انتخاب بهتری را انجام دهید. همچنین شما می توانید با توجه به رنگ پوست خود و نیز ست لباس هایی که می پوسید انتخاب کنید که این امر در زمینه انتخاب رنگ گوشواره به شما کمک خواهد کرد.

  • نگین گوشواره

یکی دیگر از نکاتی که باید حتما به آن توجه کنید نگین گوشواره می باشد. همچنین باید بدانید که چه نوع نگینی مناسب چه اجتماع هایی می باشد. بنابراین شما انواع گوشواره با تزئینات نگین شده درشت و کوچک را تست کنید در میان انتخاب ها متوجه خواهید شد که چه نوع نگینی بیشتر مناسب شما می باشد.

  • سایز گوشواره

در واقع سایز گوشواره به سایز صورت و سن و سال شما بستگی دارد. همیشه در هنگام انتخاب گوشواره به سایز آن توجه داشته باشید زیرا سایز کوچک معمولا بر روی چهره شما دیده نمی شود و همچنین گوشواره های بزرگ باعث برهم خورد نظم طبیعی صورت شما می شود و بد جلوه می دهد بنابراین هنگام خرید گوشواره به سایز اندام چهره خود توجه کامل داشته باشید.

  • وزن گوشواره

وزن گوشواره و اندازه سایز آن با اهمیت می باشد، چرا؟ چون لاله گوش افراد با یکدیگر متفاوت است بنابراین برخی از افراد از لاله گوش ضعیفی بهره می برند و اگر وزن گوشواره زیاد باشد می تواند به راحتی به سوراخ و لاله گوش آسیب بزند و باعث زخم یا عفونتی بشود که دیگر نتوانید از گوشواره استفاده کنید. پس هنگام خرید وزن مناسب را نیز مد نظر داشته باشید.

  • میزان بلندی و حلقه های گوشواره

بلندی گوشواره همان مقدار که می تواند ظرافت و زیبایی شما را دو چندان کند، همان مقدار نیز می تواند جلوی فعالیت و کار را بگیرد. گوشواره های بلند هنگام استفاده از شال و روسری، هنگام دویدن یا ورزش کردن و دیگر موارد باعث می شود تا شما بیشتر تمرکزتان روی آن ها باشد و باعث کندی یا مختل شدن کار شما می شود. بنابراین هنگام خرید، بلندی گوشواره را نیز مد نظر داشته باشید.

  • نوع گیره گوشواره

برخی از گوشواره ها بصورت قفلی و در داخل سوارخ لاله گوش قفل می شوند و همچنین برخی گوشواره ها نیز وجود دارند که گیره ای هستند. بسیاری از بانوان می ترسند که گوشواره های گیره ای زود گم می شود، ولی باید بدانید که گیره این گوشواره ها مناسب وزن گوشواره ها طراحی می شود و به راحتی از گوش جدا نمی شود و نیز برخی از افراد به دلیل حساسیت و آلرژی به دائمی بودن گوشواره دارند و همچنین حوصله باز و بسته کردن گوشواره خود را ندارند بنابراین گوشواره های گیره دار بهترین گزینه می باشد.

  • بودجه

اخرین نکته که به نظر اولین گزینه ای می باشد که هر خریدار باید به آن توجه کند بودجه و مقدار پولی است که می خواهد صرف خرید گوشواره بکند. قیمت طلا با توجه به وزن آن از 1-2 میلیون شروع و گاهی تا چند ده میلیون می باشد. حال باید بسنجید که هدف و میزان پولی که شما برای طلا هزینه می کنید چه مقدار است. برخی از خانم برای گوشواره های روز مره هزینه کمتری می کنند تا گوشواره هایی که برای مناسب های خاص خریداری می کنند پس باید بررسی بکنید که گوشواره را برای چه هدفی خریداری می کنید.

انتخاب گوشواره براساس رنگ، اندازه و سایز مو

بی شک امروز یکی از دغدغه های اصلی بانوان ست کردن می باشد. بنابراین همیشه در رنگی که برای مو های خود استفاده می کنید رنگ گوشواره را در نظر بگیرید. اگر موهای شما زیاد بلند نیست و همچنین از رنگ براق برای موهای خود استفاده می کنید بی شک بهترین انتخاب، گوشواره های سنگ دار می باشد.

بسیاری از بانوان فکر می کنند چون موهای پر پشت و فر دارند برای جلوه بهتر گوشواره باید از گوشواره های بزرگ استفاده کنند در صورتی که بهترین کار هدایت موها به پشت گوش ها می باشد.

اگر موهایتان صاف و بلند است بی شک گوشواره های کوچک شانسی برای دیده شدن ندارند پس بهترین انتخاب استفاده از گوشواره های بزرگ با طرح های هندسی مانند دایره، بیضی و مستطیل می باشد.

اگر موهایتان کوتاه است بی شک گوشواره های نه چندان کوچک و متوسط بهترین انتخاب برای شما می باشد. همچنین اگر می خواهید تا جلوه و زیبایی بیشتری را از آن خود کنید استفاده از گوشواره های نگین دار یا گوهر دار با رنگ گوهر های مختلف استفاده کنید این اتفاق باعث می شود تا زیبایی بیشتری نصیب چهره شما گردد و شمارا زیباتر کند.

انواع گوشواره طلا

گوشواره های طلا نیز دارای تنوع بالایی هستند و می توان گفت از جمله جواهراتی هستند که تنوع طرح بالایی دارند. حال انواع گوشواره های طلا را معرفی و با هم بررسی می کنیم.

گوشواره کلیپسی: دارای نگه دارنده گوشواره بر روی گوش و برای گوشواره های بزرگ و سنگین مناسب نمی باشد.

گوشواره میخی: این گوشواره معمولا دارای نگین و دارای یک پایه میخی شکل که در سوارخ گوش قرار می گیرد می باشد. این گوشواره مدرن ترین و پر استفاده ترین گوشواره در میان جوانان و مناسب با تیپ های اسپرت می باشد.

گوشواره حلقه ای: این گوشواره دایره ای شکل می باشد. گاهی اوقات این گوشواره در سایز ها و اندازه های مختلف و گاهی نیز بصورت چند حلقه ای درهم آویخته تولید می شود که بسته به سلیقه افراد متفاوت است.

گوشواره قطره ای یا آویز: این گوشواره به صورت یک آویز زیر لاله گوش قرار می گیرد و برخی، در انتهایشان یک سنگ یا جواهر متصل می باشد. خانم هایی که دارای موهای بلند و صورت های کشیده، قلبی، بیضی هستند گوشواره قطره ای بهترین انتخاب می باشد.

گوشواره لوستری: این گوشواره شبیه به گوشواره آویز می باشد. اما تفاوت آن با گوشواره های قطره ای، طراحی فوق العاده حرفه ای و پیچیده آن می باشد که باعث شده است این گوشواره بشدت زیبا شود. معمولا وزن آنها بیشتر از دیگر نمونه ها و همچنین مناسب برای موهای بلند و صورت های کشیده می باشد.

گوشواره رشته ای یا بخیه ای: این گوشواره، طراحی زنجیره ای دارد و معمولا بلند می باشد و دارای طرح های تکرار شونده است.

گوشواره های هاگی، دکمه ای، کوه نورد (داخل لاله گوش قرار میگیرد)و جکت (تزئینات در پشت لاله گوش) از انواع گوشواره های موجود در بازار می باشد.

در نتیجه

اگر قصد خرید گوشواره طلا دارید و برای انتخاب به مشکل خورده اید در کنار شما هستیم تا انتخاب های درست و بهترین ها را به شما معرفی کنیم. بی تردید خرید طلا و جواهر یکی از پر دغدغه ترین خرید های بانوان می باشد زیرا علاوه بر زیبایی که به ظاهر انسان می دهد ، نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. بنابراین هنگام خرید گوشواره طلا نکاتی که در بالا ذکر شده را رعایت کرده تا خریدی مطمئن داشته باشید.