15 حقیقت جالب در مورد الماس که نمیدانستید

15 حقیقت جالب در مورد الماس که نمیدانستید

نویسنده : ابوالفضل علی خواه |

در حالی که هنگام انتخاب الماس مناسب برای حلقه نامزدی خود موارد زیادی مانند 4 C، شکل الماس و پایبندی به بودجه خود باید در نظر بگیرید، آیا تا به حال در مورد معنی و منشاء الماس فکر کرده اید؟
گرانبهاترین سنگ روی زمین، این سنگ قیمتی جذاب برای قرن ها مورد طمع بوده و به دلیل درخشش خیره کننده و معنای نمادین خود در اسطوره ها غوطه ور بوده است. در ادامه به حقایق جالب این سنگ گرانبها میپردازیم که شاید نمیدانید.

الماس ها از کجا میایند؟

الماس سخت ترین سنگ طبیعی روی زمین است که به طور طبیعی از دما و فشار شدید در زیر پوسته زمین به وجود می آید. الماس های خشن از طریق فعالیت های آتشفشانی به سطح زمین آورده می شوند. الماس های طبیعی از سرتاسر جهان تامین می شوند و بیشتر آن از آفریقای جنوبی، روسیه و کانادا تامین می شود.

الماس به چه دلیل شناخته شده است؟

الماس ها به دلیل سختی بسیار زیاد، درخشندگی بی بدیل و ارزش احساسی غنی خود شناخته می شوند. آنها از تقریباً 100٪ اتم کربن ساخته شده اند و آنقدر بادوام هستند که تنها ماده معدنی دیگری که می تواند سطح الماس را خراش دهد، الماس دیگری است.

چرا الماس اینقدر با ارزش است؟

الماس‌ها تقریباً به قدمت زمین هستند و با میلیاردها سال طول می‌کشد که شکل‌گیری آن‌ها در حال افزایش است. شکل‌گیری از اعماق زمین شروع می‌شود و تعداد بسیار کمی از این کریستال‌های کربن در واقع به سطح زمین می‌رسند و سپس استخراج می‌شوند.

حقایق جالب در مورد الماس

1. رومیان و یونانیان باستان بر این باور بودند که الماس اشکی است که توسط خدایان گریه می‌شود یا خرده‌های ستارگان در حال سقوط، و رومی‌ها معتقد بودند که تیرهای کوپید با الماس نوک می‌شوند (شاید اولین ارتباط بین الماس و عشق رمانتیک).

2. الماس ها تقریباً به اندازه زمین قدمت دارند و میلیاردها سال طول می کشد تا در گودال زمین شکل بگیرند. تعداد بسیار کمی از الماس ها از سفر از اعماق زمین به پوسته ای که می توان از آن استخراج کرد جان سالم به در برد. هیچ الماسی شبیه هم نیست و دارای خواص منحصر به فرد خود مانند اجزاء داخلی و رنگ است.

3. الماس ها در حدود 100 مایلی زیر زمین تشکیل می شوند و توسط فوران های آتشفشانی عمیق به سطح زمین منتقل شده اند.

4. الماس ها از یک عنصر تشکیل شده اند - آنها تقریباً 100٪ کربن هستند. تحت فشار و گرمای شدید بسیار زیر سطح زمین، اتم‌های کربن به روشی منحصربه‌فرد به هم متصل می‌شوند که منجر به ساختار کریستالی زیبا و کمیاب الماس می‌شود.

5. کلمه الماس از کلمه یونانی "آداماس" گرفته شده است که به معنای شکست ناپذیر یا نابود نشدنی است.

6. الماس سخت ترین ماده طبیعی روی زمین است که رتبه 10 را در مقیاس سختی Mohs دارد. تنها چیزی که می تواند سطح یک الماس را خراش دهد یک الماس دیگر است.

7. الماس ها هزاران سال است که توسط امثال سلطنتی ها و موجودات افسانه ای ارزش و طمع داشته اند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد الماس در اوایل قرن چهارم قبل از میلاد در هند جمع آوری و معامله می شد. در قرن اول پس از میلاد، از پلینی، طبیعت‌شناس رومی نقل می‌شود که می‌گوید: «الماس نه تنها در بین سنگ‌های قیمتی، بلکه از همه چیز در این جهان ارزشمندترین است.»

8. هندوهای باستان از الماس در چشم مجسمه های مذهبی استفاده می کردند و معتقد بودند که الماس می تواند پوشنده خود را از خطر محافظت کند.

9. بسیاری از فرهنگ های باستانی معتقد بودند که الماس در هنگام نبرد به پوشنده قدرت و شجاعت می دهد و برخی از پادشاهان هنگام سوار شدن به نبرد، الماس را بر روی زره خود می پوشیدند.

10. در طول قرون وسطی تصور می شد که الماس دارای خواص درمانی است که می تواند بیماری های مختلف از خستگی گرفته تا بیماری های روانی را درمان کند.

11. کشورهایی که منابع اصلی الماس هستند در طول زمان تغییر کرده اند. هند منبع اصلی الماس جهان بود، از دهه 1400 زمانی که الماس هندی در ونیز و دیگر مراکز تجاری اروپایی فروخته می شد. سپس در دهه 1700، ذخایر الماس هند کاهش یافت و برزیل به منبع اصلی الماس جهان تبدیل شد، تا اینکه در اواخر دهه 1800، ذخایر عظیم الماس در آفریقای جنوبی کشف شد. امروزه الماس در بسیاری از نقاط جهان استخراج می شود. Brilliant Earth بالاتر و فراتر از استانداردهای صنعتی فعلی است تا الماس های Beyond Conflict Free™ ارائه دهد.

12. بزرگترین الماسی که تاکنون کشف شده است الماس کولینان نام داشت و وزن آن 3106 قیراط یا 1.33 پوند بود. این معدن که در سال 1905 در آفریقای جنوبی کشف شد، صاحب معدن و رهبران آفریقای جنوبی الماس را به پادشاه ادوارد دادند. کولینان در نهایت به 9 الماس بزرگ و 100 الماس کوچکتر بریده شد و سه الماس بزرگتر در برج لندن به عنوان بخشی از جواهرات تاج به نمایش گذاشته شده است.

13. اولین استفاده شناخته شده از حلقه نامزدی الماس در سال 1477 صورت گرفت، زمانی که آرشیدوک ماکسمیلیان اتریش به مریم اهل بورگوندی یک حلقه طلا با علامت M که با الماس نوشته شده بود، داد.

14. الماس های آزمایشگاهی خواص فیزیکی، شیمیایی و نوری مشابهی با الماس های استخراج شده دارند. آنها الماس های پایداری هستند که کمترین تأثیر زیست محیطی دارند و نیازی به استخراج جدید ندارند. الماس های آزمایشگاهی با استفاده از فناوری های پیشرفته ای که تشکیل الماس طبیعی را در زیر پوسته زمین شبیه سازی می کند، در آزمایشگاه ایجاد می شوند. مجموعه الماس های آزمایشگاهی Brilliant Earth را کشف کنید.

15. شگفت انگیزترین حقایق الماس: دانشمندان سیاره ای را کشف کرده اند که معتقدند بیشتر از کربن تشکیل شده است و یک سوم الماس خالص است! این سیاره که در سال 2004 کشف شد، به دور یک ستاره نزدیک در کهکشان راه شیری می چرخد و "55 Cancri e" نام دارد (که به نظر ما نامی به اندازه کافی پر زرق و برق برای چنین سیاره خارق العاده ای نیست). شاید شگفت‌انگیزتر از آن، دانشمندان ستاره‌ای را کشف کرده‌اند که اساساً الماس ده میلیارد تریلیون قیراط است. آنها ستاره لوسی را از آهنگ بیتلز "Lucy in the Sky with Diamonds" نامگذاری کردند. (ما تایید می کنیم.)

در نهایت الماس ها میراثی با ارزش هستند که برای بدست آمدنشان سالها زمان برده است. پس به خوبی از آنها مراقبت کنید.