4 نکته ای که در هنگام خرید طلا و جواهرات نباید فراموش کنید!

4 نکته ای که در هنگام خرید طلا و جواهرات نباید فراموش کنید!

نویسنده : ابوالفضل علی خواه |

وقتی به هر مناسبی بخواهید جواهرات خریداری کنید کار شما آسان نخواهد بود و علاوه بر قیمت و کیفیت ساخت آن باید به نکات دیگری توجه کنید که مشکلی در ادامه نداشته باشید و یک خرید مطمئن و با ارزش را انجام دهید. تیم طلا و جواهرات ایوبی به همین خاطر 4 نکته مهم را در این مقاله مورد بررسی قرار میدهد که شما در هنگام خرید به هیچ وجه نباید آنها را دست کم بگیرید. پس با ما همراه باشید تا نکاتی که در خرید به شما خیلی کمک میکند را بررسی کنیم.

در ابتدا باید بگوییم اگر قصد خرید طلا و جواهرات با بهترین قیمت و کیفیت با هر نوع سلیقه ای سفارش دهید و در درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه بیش از اندازه

قبل از ورود به مغازه طلا و جواهراتی شما ابتدا باید هزینه خود را مشخص کنید. اینکه چه مقدار بودجه برای صرف این کار دارید به شما کمک میکند تا انتخاب بهتری داشته باشید. اما مشکل دیگری که هست این است که نباید بیش از اندازه هزینه کنید و از خرید طلا جواهرات سفارشی پرهیز کنید. شما باید به جیب خودتان هم نگاهی بیاندازید و از هزینه های بیش از اندازه که سرمایه خودتان را به خطر میاندازید جلوگیری کنید.

عدم شناخت جواهرات

اگر می خواهید یک الماس بخرید ، ابتدا باید الماس را بشناسید. بسیاری از چیزهایی که در کنار الماس مورد توجه قرار می‌گیرند ، فقط زیبا به نظر می‌رسند. شاید بخواهید بدانید فروشگاه جواهرات مورد نظرتان ، الماس را از کجا آورده است و آیا این آلماس طبیعی است یا مصنوعی؟ این مورد نیز اطلاعات می‌تواند بر قیمت الماس‌هایی که شما نگاه می کنید تأثیر بگذارد. همچنین دانستن نوع برش الماس مهم است. در حالی که مشتریان معمولی برش ها را به عنوان شکل الماس می‌شناسند ، کسانی  که آگاهی بیشتری دارند ، می دانند که این برش‌ها می توانند بر درجه الماس تأثیر بگذارند. بعضی از برش‌ها گریدهای (درجه) بالاتر را نشان می‌دهند زیرا باعث می‌شوند نور بیشتری در الماس ایجاد شود. پس دقت داشته باشید که قبل از خرید جواهرات شناخت خوبی را در این زمینه داشته باشید.

انتخاب یک فروشگاه خوب در این زمینه

این روز ها که همه خرید ها تقریبا به سمت اینترنتی شدن میرود خرید طلا و جواهرات یکی از پر ریسک ترین ها است. خرید این کالا ها در فضای دیجیتال کمی خطرناک است و در صورت مشکل در طلا و جواهرات  ممکن است قابل بازگشت نباشد. پس سعی کنید از فروشگاه های آنلاینی خریداری کنید که قابلیت ارسال فاکتور ها داشته باشند و همچنین دارای فروشگاه فزیکی باشند که در صورت لزوم به فروشگاه حضوری آنها مراجعه کنید. علاوه بر این اگر هم قصد خرید فیزیکی دارید باید فروشگاهی را انتخاب کنید که منصف باشد و چه بهتر که یکی از اقوام شما باشد.

نداشتن گواهی رسمی

این یک مسئله بسیار مهم است. شما برای اطمینان از جنس خود به خصوص مواقعی که قصد خرید برلیان را دارید بسیار مهم است و در هنگام خرید از فروشنده درخواست کنید که گواهی موسسه معتبری که از آن خرید کرده است را به شما نشان دهد. اگر یک جواهر گواهی رسمی نداشته باشد به معنی کلاه برداری و دزدی است که نباید آن را خریداری کنید. یا اینکه نصف قیمت و یا حتی کمتر آن را خریداری کنید.

در نهایت به بخش محصولات ما بروید و اگر قصد خرید طلا و جواهرات لاکچری را دارید میتوانید با هر نوع سلیقه ای جواهرات خاصی را انتخاب کنید و با بهترین قیمت در درب منزل تحویل بگیرید.